توجه : نکته خیلی مهم :

حتما قبل از مطالعه این مقاله ، مقاله آموزش گام به گام کسب مهارت در هنر ردیابی با انواع ردیاب یا شعاع زن های آنتنی و شاقولی را مطالعه کنید در این مقاله با اسرار کار ردیاب ها و نحوه تمرین درست آشنا میشوید –با مطالعه و انجام تمرین های این مقاله به یک اپراتور حرفه ای ردیاب تبدیل میشوید .

جهت دانلود رایگان مقالات آموزشی میتوانید از طریق سایت در قسمت مقالات ردیاب و یا از طریق کانال تلگرام گلکسار اقدام کنید.

لینک مقاله در سایت گلکسار(روی نوشته کلیک کنید)


در مقاله زیر با مطالبی در مورد ردیاب ها آشنا میشوید که اکثر فروشندگان دستگاه های ردیاب دوست ندارند تا شما از آنها آگاهی داشته باشید!

انواع ردیاب و روش کار آنها:

 

چند روش مختلف جهت ردیابی فلزات و اشیای زیر خاک وجود دارد،هر کدام از روشها معایب  و محاسن خود را دارند
اولین روش  ردیاب آنتنی میباشد این روش به نام دازینگ (DOWSING) نیز شهرت دارد
  انواع ردیاب ها شامل موارد زیر است :
یک تکه شاخه درخت
دو میله مسی یا برنجی به شکل L
شاقول معمولی
ردیاب خوراک خور
 و انواع پیچیده تر ردیاب ها که با تولید فرکانس های فلزات مختلف مثل طلا  و فلزات دیگرمانند BIONIC – MFD – RLR که به شکارچیان گنج کمک میکنند.

                                                           

 

میله تعادل ردیاب

                                          میله تعادل ردیاب

LRLS

در زیر تصویر ساخت یک ردیاب شاقولی را مشاهده میکنید:

1021

سوالی که در ابتدا به ساکن پیش میاید این است که چگونه میتوان با یک میله یا چوب از فاصله چند صد متری و چند متر زیر زمین یک تکه
طلا را پیدا کرد ایا این روش واقعیت دارد یا یک دروغ بزرگ است ایا فرکانس طلا – نقره و الماس واقعیت دارد یا این هم دروغ است  و در
پایان چرا اغلب کسانی که با ردیاب کار میکنند چیزی پیدا نمیکنند ؟
اول از همه بگویم چیزی به نام فرکانس طلا یا نقره وجود ندارد!
دو عدد میله مسی یا برنجی هم بسمت طلا منحرف نمی شود  این گونه ردیاب ها جزء ابزار های الکترونیک به حساب نمی اید و از نظر علم فیزیک و شیمی هم مورد قبول نیست پس این همه داستان بر سر ردیاب هااز کجا امده است؟
ایا تا کنون کسی با اینگونه ردیاب ها موفق به پیدا کردن چیزی شده ؟
بله کسانی توانسته اند با استفاده از دو عدد میله برنجی یا مسی   گنج پیدا کنند ولی تعداد انها بسیار کم بود ه است
بهتر بگویم شاید از هر ۱۰۰۰ نفر یک نفر با این روش موفق شده اند
و حالا برسیم به اینکه این روش چگونه کار میکند؟
این روش که همان روش گمانه زنی میباشد از قرنها پیش توسط انسانها برای پیدا کردن منابع اب زیر زمینی اشیا و افراد گم شده استفاده میشده، سالها دانشمندان روی این موضوع بحث میکردند تا جوابی برای ان پیدا کنند چون همانطور که گفتم با علم فیزیک  نمی توان جوابی برای ان پیدا کرد، تازه هر چند صد  نفر یکی با ان موفق میشود و برخی ان را در محدوده علوم غریبه میدانند.
بر طبق اخرین تحقیقات مغز انسان دارای توانایی های بسیار است و با تمرین زیاد انسان میتواند ذهن یا مغز خودش را جوری تعلیم دهد تا بتواند اشیا گم شده را پیدا کند البته این یک استعداد و یا یک توانایی ذاتی است همانطور که همه نقاش ماهر نمیشوند ،هر کسی هم نمیتواند با ردیاب ها موفق شود. وجود جیوه یا خوراک طلا و یا فرکانس طلا فقط  ممکن است کمک به هماهنگی بیشر بین ذهن با میله ای است که در دست دارید بکند ولی این موضوع از نظر علمل ثابت نشده است.
پس نیاز و یا اجباری برای خرید ردیاب گران قیمت ندارید
شما با داشتن دو عدد میله برنجی یا مسی در دست میتوانید ردیابی را شروع کنید
چگونه تمرین کنیم و چگونه خودمان را برای این کار آماده کنیم ؟
اولین چیزی که نیاز دارید ارامش  و تمرکز فکراست هرچه ارامش و تمرکز شما بیشتر باشد زودتر به نتیجه میرسید نداشتن اعتیاد هم کمک بزرگی است چون مواد مخدر توانایی مغز را کم میکند حداقل دو ساعت قبل از تمرین غذا نخورید، اب و چای اشکالی ندارد
اولین تمرین شما میتواند اینگونه باشد کسی وسیله ای را مخفی کند و شما ان را پیدا کنید به محض انکه توانستید این کار را چند بار انجام دهید همکار خود را عوض کنید یعنی از دوست دیگر خود بخواهید تا وسیله را مخفی کند.
مشخصات و شرایط همکار : تا حد ممکن از اقوام نزدیک مثل برادر همسر و فرزند خود به عنوان همکار استفاده نکنید اگر مجبور بودید فقط برای مدت بسیار کواتاه اشکال ندارد و به محص انکه چند بار با یک نفر به نتیجه رسیدید
همکار خود را عوض کنید هنگام تمرین باید شما و یکی از همکارانتان تمرین کنید و دیگران نباید در مکان تمرین حضور داشته باشند یعنی دو نفری باشید و نفر سوم نباید باشد و نباید شما را ببیند
حالا این سوال پیش میاید چرا به  این صورت؟  و این سخت گیری برای چیست؟ چون این کار بیشتر به علوم غریبه مربوط میشود تا مهندسی
اگر ردیاب یک وسیله مهندسی بود شما یک ردیاب را روی میز میگذاشتید  ان را روشن  و یک تکه طلا را از کنار انتن ردیاب حرکت میدادید انتن ردیاب باید  بسمت طلا حرکت میکرد در صورتی که این اتفاق هرگز نمی افتد و ردیاب فقط در دست انسان عمل میکند تازه اگر یک فرد ماهر ردیاب خود را به شما بدهد ان ردیاب در دست شما کار نخواهد کرد میتوانید این گفته را خودتان ازمایش کنید – چرا چون ردیاب یک ابزار مهندسی نیست اگر به زبان ساده بگوییم یکی از ابزارهای علوم غریبه است.
یا به زبان علمی و امروزی ابزارهای  فرا روانشناسی -پس این کار قانون خودش را دارد
پس از چند هفته تمرین با افراد مختلف و نتیجه گرفتن با انها دیگر این کار را تکرار نکنید چون با ادامه این کار فقط لوازمی را پیدا میکنید که افراد زنده ان را مخفی کرده اند و یا جای انها را میدانند
بخاطر همین است که خیلی ها وسیله مخفی شده را براحتی پیدا میکنند ولی تا حالا هیچ گنجی پیدا نکرده اند.

مرحله دوم تمرین

به محض انکه یک الی دو هفته  در تمرینهای قبلی موفق شدید دیگر ان را تکرار نکنید تمرینها را جدی بگیرید و هر روز تمرین کنید تمرین بدون نظم ارزشی ندارد.
در ادامه با دردست داشتن یک میخ و یا فلز کوچک دیگر در دست به عنوان خوراک به همراه میله ردیاب به دنبال قطعات آهنی و غیر آهنی زیر خاک بگردید ، توجه کنید که این قطعات فلزی حتما باید گم شده باشند.
این تمرین را همیشه باید انجام دهید و با ردیابی که خود ساخته اید قطعات فلزی گم شده را پیدا کرده در ابتدا ممکن است نتوانید چیزی پیدا کنید یا در مکانی که با ردیاب پیدا گرده اید چیزی نباشد باید انقدر تمرین کنید تا بتوانید فلزات کهنه گم شده را پیدا کنید.
نتایج یافته های خود را یاد داشت کنید برای مثال من امروز ده نقطه را با ردیاب مشخص کردم در ۸ نقطه چیزی نبود و در دو نقطه دیگر یک سر نوشابه و در جای دیگر یک میخ پیدا کردم.انقدر تمرین کنید تا در ده نقطه ای که با ردیاب مشخص حداقل در ۷ نقطه ان یک تکه فلز پیدا شود  اگر توانستید به این مرحله برسید میتوانید به مرحله سوم بروید
حالا میتوانید با ردیاب خود به دنبال گنج بروید باز نتایج یافته های خود را یاد داشت کنید
این کار به شما نشان میدهد که  چقدر در ردیابی مهارت دارید
توجه – برای انکه زودتر وبیشتر نتیجه بگیرید به نکات زیر توجه کنید به کاری که میکنید ایمان کامل داشته باشید اکر با ناامیدی و شک و تردید تمرین کنید نتیجه نمیگیرید.
به ردیاب خود احترام بگذارید و ان را به دیگران ندهید انجام ورزش یوگا حفظ ارامش کمک زیادی میکند افراد بی سواد و جوان نتیجه بهتری میگیرند.
اعتقاد و ایمان قلبی بسیار مهم است اگر به کاری که میکنید ایمان ندارید و یا انقدر صبر و تحمل اراده ندارید این تمرینها را انجام ندهید چون نتیجه نمی دهد.
ممکن است بپرسید چقدر طول میکشد تا در کار مهارت پیدا کنم ؟
این بستگی به ایمان و اعتقاد قلبی شما به کار – مدت زمان تمرین  و استعداد ذاتی شما دارد
ممکن است در مدت ۶ ماه استاد شوید و ممکن است پس از ده سال هم کاری از شما بر نیاید پس اگر صبر و حوصله ندارید با خرید ردیاب های گران قیمت پول خود را هدر ندهید چون خرید ردیاب گران کمکی به شما نمیکند اگر با ردیاب ارزان قیمتی که خود ساختید نتیجه گرفتید برای بدست اوردن نتیجه بیشتر میتوانید یک ردیاب بهتر بخرید.
ولی این کار ضروری نیست
نکته اخر اینکه  شما حتما  کلمه ریاضت را شنیده اید ریاضت میتواند کمک موثری باشد، راحت ترین روش ریاضت ان است که موقع تمرین اگر مکان اشتباهی را مشخص کردید با یک چوب کوچک به ارامی  کف دست خود را بزنید و هروقت مکان درستی را پیدا کردید به خودتان آفرین بگویید یا همان دستی را که با چوب میزنید نوازش کنید،شدت تنبیه یا تشویق به خودتان بستگی دارد.
البته بعضی ها میگویند ردیاب در دست کسانی که گروه خونی انها او مثبت (o+) است زود تر و بیشتر جواب میدهد. در وجود همه انسانها کمی استعداد ردیابی وجود دارد و اگر کسی چیزی مخفی کند شاید بتوانید با کمی تمرین ان را پیدا کنید مهم ان است که بتوانید لوازمی را پیدا کنید که قرنها پیش مدفون شده است.
از همین استعداد که ممکن است در وجود شما هم باشد  فروشندگان ردیاب استفاده میکنند و ردیاب های خود را به قیمت بالا میفروشند. توجه کنید که کار با ردیاب های گمانه زن یکی از هنرهای  علوم غریبه است و خرید ردیاب انقدر که فکر میکنید مهم نیست.
یک راه ساده برای شناسایی ردیاب های گمانه زن از دیگر ردیاب ها:
اغلب انها دو میله یا انتن دارند که شما باید انها را در دستان خود بگیرید
مدل های تکی ان هم وجود دارد که یک جعبه که چند انتن به ان وصل شده است مانند:
گراویتاتور
توماس
FPL-35
Rayfinder
rd_ pro
Pro-5050
accumaster-pro-digital
این مطالب را در هیچ سایتی پیدا نمیکنید پس با خرید ردیاب پول خود را هدر ندهید، اول با یک ردیاب گمانه زن ساده که خودتان ساخته اید تمرین کنید ، اگر توانستید با آن نتیجه بگیرید به دنبال یک مدل بهتر بروید .

 

در بالا روش کار با ردیاب های گمانه زن  را توضیح دادیم حالا میدانید این ردیابها چگونه کار میکند

تصاویر زیر مربوط  ردیاب هایی است که وابسته به انسان هستند  یا همان ردیاب های گمانه زن را میبینید

 

4545

ما دو کلیپ کوتاه و جالب را برای شما تهیه کردیم تا به صورت عملی با توضیحات بالا آشنا شوید

در فیلم زیر شما میبینید که چگونه فردی با استفاده از یک ردیاب ساده بقایای یک بشقاب پرنده را شناسایی میکند.

 

در فیلم زیر شما میبینید شخصی که تئوری ذهن ناخودآگاه را برای یافتن اجسام مطرح میکند چگونه با استفاده از دو تکه چوب به منبع آب زیرزمینی دست می یابد حتما ببینید

 

با استفاده از این تکنیک شما میتوانید هر چیز دیگری را نیز پیدا کنید ،مثلا طلا ، نقره ، الماس!

ردیاب -ردیاب فرکانس – ردیاب انتنی -ردیاب جیوه ای -ردیاب -ردیاب فرکانسی – ردیاب انتنی -ردیاب جیوه ای -ردیاب -ردیاب فرکانسی – ردیاب انتنی -ردیاب جیوه ای -ردیاب -ردیاب فرکانسی – ردیاب انتنی -ردیاب جیوه ای -ردیاب -ردیاب کانسی – ردیاب انتنی -ردیاب

مهم : حتما توجه کنید من بیشتر  ردیاب های موجود در بازار را ساخته یا خریده ام هر کدام را بخواهید میتوانم برایتان بسازم تمام مطالب نوشته در زیر با ازمایش های دقیق خودم و یا از سایتهای معتبر خارجی ترجمه شده و قصد من فقط اموزش است و دیگر اینکه موقع خرید سرتان کلاه نرود اگر مطالب گفته شده را قبول ندارید میتوانید از یک دانشجوی رشته فیزیک یا شیمی بخواهید درستی مطالب بررسی کند.

پاسخ به سوالات رایج شما در باره انواع ردیاب

نمونه ای از سوال های شما در باره ردیاب ها:

کدوم نوع از ردیابها بهتر جواب میدهند؟
ردیاب های فرکانسی چطور کار میکنه ؟
 سوال من  بیشتر در مورد ردیاب های فرکانسی است، میخوام بدونم که فرکانس طلا را چطور ردیابی میکنند؟
دقیقا کار این فرکانس تو ردیاب فرکانسی چیه؟
مهندس جان میخوام بدونم این فرکانس ک از ردیاب میره بیرون دقیقا چکار میکنه جنسو میگیره یا میدان ان را؟
چرا بعضی ردیاب های فرکانسی خطا دارن بعضی ندارن مگه از هر دو ردیاب یک فرکانس بیرون نمی اید؟
ایا ردیاب گمانه زن بد ویا تقلبی  است ؟
ایا طلا فرکانس تولید میکنه ؟

  نمونه ای از نظرات غلط در باره ردیاب ها ی فرکانسی

ردیاب های فرکانسی فرکانس طلا رو ک بهش بدی جهت رو میگیره و حتی نقطه هم میکنه = غلط
مهندس جان این تمرکز بیشتر در مورد خوراکی ها صادقه ولی فرکانسیا خودشون بو میکشن و میگردن= غلط
من یک فرکانسی دستم گرفتم اصلا خطای ذهن توش صفر بود چون خودش قدرت داشت و میچرخید= غلط

ردیاب ها به دو گروه  گمانه زن و ردیاب الکترونیک تقسیم میشوند . ردیاب های گمانه زن از صد ها سال پیش وجود داشته و ردیاب های مکانیکی – شاقولی – فرکانسی -انتنی از نوع گمانه زن میباشد

تمام ردیاب هایی که یک یا چند  انتن دارند و انتن انها به چپ و راست حرکت میکنند و همچنین ردیاب هایی که با فرکانس کار میکنند و مثلا برای ردیابی طلا فرکانس طلا تولید میکنه هم از نوع گمانه زن هستند . پس تا ندانید گمانه زن چطور کار میکنه و چه چیز باعث خطای ان میشه جواب سوال خودتان را نمی گیرید .

چرا اول انواع گمانه زن را توضیح میدم چون بیشتر مدلهای موجود در بازار از نوع گمانه زن هستند.

تمام ردیابهایی که یک یا چند انتن چرخان دارند و همچنین شاقولی ها از نوع گمانه زن هستند و برای ماهر شدن در کار با انها نیاز به استعداد خاص و زحمت زیاد است.

حالا ردیاب گمانه زن چیست و چگونه کار میکند ؟

این ردیاب ها از هزاران سال پیش وجود داشته و افرادی با کمک گرفتن از یک تکه چوب یا یک شاقول برای پیدا کردن  منابع اب زیر زمینی معدن طلا  گنج های گم شده الماس و غیره تلاش میکردند.

 

ردیابی به کمک دو میله فلزی

ردیابی به کمک دو میله فلزی

ردیابی به کمک یک تکه چوب

ردیابی به کمک یک تکه چوب

ردیاب شاقولی

ردیاب شاقولی

 

ردیاب های گمانه زن از دو قسمت تشکیل شده قسمت اول انتن ان است که به شکل های مختلف ساخته میشود ولی قسمت اصلی ان خود اپراتور است در واقع کار اصلی را مغز اپراتور انجام میدهد

به این قسمت خوب توجه کنید چون در هیچ سایت ایرانی ان را توصیح نمیدهند . چون اگر واقعیت را بگویند ردیاب های انها باد میکند دلیل اینکه هر چه ردیاب میخرید جواب درست نمیگیرید همین است .

طبق تحقیق دانشمندان مغز انسان مثل رادار موجی را ارسال میکند و سپس دستها بطور ناخواسته انتن را حرکت میدهد این کار بطور اتوماتیک توسط ناخوداگاه مغز انجام میشود.
پس اگر شما اگاهانه دست خود را حرکت دهید جواب غلط میگیرید .
شما باید دست خود را کاملا تراز نگه دارید و هیچگونه استرسی نداشته باشید و در ارامش کامل باشید این کار بیش از انکه یک روش مهندسی باشد روشی روحانی یا روشی وابسته به علوم غریبه است . 
فیلم آموزش ردیاب با دو تکه چوب

ردیابی به کمک دو تکه چوب

برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر فیلم اموزش ردیاب با کمک دوتکه چوب را در بالا ببینید این فیلم توسط شبکه علمی ناشنال جیوگرافی تهیه و بخش شده  دیدن ان را بشما توصیه میکنم.


و حالا ردیاب های فرکانسی که این همه برای آن تبلیغ میشود چطور کار میکنند؟

در باره این ردیاب ها تبلیغ زیاد میشود و بعد از خرید میبینید باز هم مشکل دارید و خطا زیاد است .
گفته های زیر مروبوط به من نیست حرف ها و سوال های دیگران است .

  نمونه ای از نظرات و تبلیغ های  غلط درباره ردیاب ها ی فرکانسی.

ردیاب های فرکانسی فرکانس طلا رو ک بهش بدی جهت رو میگیره و حتی نقطه هم میکنه = غلط
مهندس جان این تمرکز بیشتر در مورد خوراکی ها صادقه ولی فرکانسیا خودشون بو میکشن و میگردن= غلط
من ی فرکانسی دستم گرفتم اصلا خطای ذهن توش صفر بود چون خودش قدرت داشت و میچرخید= غلط

  نمونه ای از سوال های شما در باره ردیاب ها ی فرکانسی

ردیاب های فرکانسی چطور کار میکنه ؟
 سوال من  بیشتر در مورد ردیاب های فرکانسی میخوام بدونم که فرکانس طلا را چطور ردیابی میکنند؟
دقیقا کار این فرکانس تو ردیاب فرکانسی چیه؟
مهندس جان میخوام بدونم این فرکانس ک از ردیاب میره بیرون دقیقا چکار میکنه جنسو میگیره یا میدان ان را؟
چرا بعضی ردیاب های فرکانسی خطا دارن بعضی ندارن مگه از هر دو ردیاب یک فرکانس بیرون نمی اید؟
ایا طلا فرکانس تولید میکنه ؟

سوال= شما فقط ردیاب های خوراکی را قبول دارید؟یا کلا ردیاب رو قبول ندارید؟ ایا اعتقادی به ردیاب دارید یا نه؟
 جواب = اعتقاد من نیست من با اعتقاد کاری ندارم هر چه ثابت شد همان را قبول دارم و اگر ثابت نشد قبول ندارم.
ردیاب های خوراکی  و فرکانسی هم از نوع گمانه زن هستند پس لازم نیست پول زیادی برای ردیاب گمانه زن خرج کنید.
سوال= ایا ردیاب گمانه زن بد و یا تقلبی  است؟
جواب = نه اگر در کار با ردیاب استاد باشید و استعداد لازم را داشته باشید هیچ چیز جای ردیاب را نمیگیرد پس من نمیگویم ردیاب استفاده نکنید فقط میگویم برای ردیاب گمانه زن پول زیادی ندهید و خودتان  بسازید.

توجه=به این قسمت خوب توجه کنید چون در هیچ سایت ایرانی ان را توصیح نمیدهند . چون اگر واقعیت را بگویند ردیاب های انها باد میکند دلیل اینکه هر چه ردیاب میخرید جواب درست نمیگیرید همین است 

من این اطلاعات را از سایت های دانشگاهی معتبر خارجی ترجمه کرده ام .
سوال= ایا طلا نقره مس و هر فلز دیگری فرکلنس تولید میگنه ؟
جواب = از هر استاد فیزیک یا شیمی دانشگاه در باره فرکانس فلزات سوال کنید میگه طلا و هیچ فلز دیگری فرکانس نداره  و فرکانس تولید نمی کنه .
توجه= اول باید بدانید فرکانس چیست من از سوال های دوستان متوجه شدم که خیلی ها فرکانس را با یون و میدان مغناطیسی اشتباه میگیرند این ها با هم فرق دارند. پس اول انها را توضیح میدم.
توجه =سعی میکنم جواب را را بسیار ساده بدهم تا برای افراد معمولی هم قابل درک باشد .

فرکانس چیست؟ 

تعداد تکرار یک کار تکراری در واحد زمان را  فرکانس میگویند. برای مثال یک باتری ۱۲ ولت یک سر مثبت دارد و یک سر منفی پس فرکانس باتری ۱۲ ولت صفر است ولی  برق شهر ۲۲۰ ولت است و دو سر سیم برق مثبت و منفی ندارد در ثانیه ۵۰ دفعه جای مثبت و منفی سیم برق عوض میشود به همین دلیل میگویند فرکانس برق شهر ۵۰ هرتز است. فرکانس برنامه های رادیو و تلویزیون بسیار زیاد است حدود ۵۰ میلیون هرتز تا ۲۰۰ میلیون هرتز به همین دلیل است که به کمک یک گیرنده کوچک شما برنامه رایو و تلویزیون  را میشنوید و میبینید . نور هم فرکانس دارد  و فرکانس ان خیلی خیلی زیاد است به همین دلیل نور لامپ را از فاصله دور میبینید و یا نور خورشید که همه جا را روشن میکند . اگر گوشی همراه خود را پنهان کنید با یک ردیاب که فرکانس گوشی را ردیابی میکند به راحتی قابل ردیابی است البته اگر گوشی  شما روشن باشد و پس از خاموش کردن گوشی شما دیگر قابل ردیابی نیست چون با خاموش شدن گوشی دیگر فرکانسی تولید نمی شود. ولی فلزات و سنگ ها  فرکانسی تولید نمیکنند پس با کمک فرکانس نمی توان انها را ردیابی کرد .

فرکانس چیست؟

 میدان مغناطیسی چیست؟

نمی خواهم با جواب های پیچیده شما را گیج کنم لذا بسیار ساده میگویم اهن ربا میدان مغناطیسی تولید میکند و میتواند اهن را جذب کند توجه کنید فقط اهن و برخی فلزات که در انها مقدار زیادی اهن وجود داشته باشد .کره زمین هم مثل یک اهن ربای بزرگ است به همین دلیل عقربه قطب نما همیشه بسمت شمال قرار میگیرد . حالا اگر یک تکه اهن سالهای طولانی در یک جا بی حرکت باقی بماند فرق نمی کند زیر خاک یا روی خاک تبدیل به یک اهن ربا ضعیف میشود پس با یک مغناطیس سنج میتوان ان را پیدا کرد ولی این فاصله بسیار گم است درست مثل این است که با قطب نما بخواهی اهن را ردیابی کنی قویترین ابزار در این زمینه مگنتومترها هستند. مگنتو متر مغناطیس زمین را اندازه گیری کرده و می تواند خلا یا فلزات آهنی را پیدا کند.

یون چیست؟ 

earths_magnetism

یون بار الکتریکی منفی است . اگر بخواهم خیلی ساده بگویم برق منفی است .اگر فلزی. در مدت طولانی زیر خاک باشه با مواد معدنی داخل زمین ترکیب میشه در اثر این ترکیب یون ازاد میشه . پس یون بار الکتریکی منفی است  و با فرکانس فرق دارد این بار الکتریکی فرکانس ندارد .  و هیچ فرقی بین یون  طلا یا اهن وجود ندارد . از طرفی منابع تولید یون زیاد است از جمله رعد و برق نزدیک دکل های برق فشار قوی لامپ کم مصرف و غیره.

روش تست ردیاب  چطوری متوجه بشیم ردیاب ما کمانه زن است یا از روی قوانین علمی و مهندسی طراحی و ساخته شده.

همه ردیاب هایی که یک یا چند انتن دارند و انتن انها براحتی بسمت چپ و راست میچرخد از نوع گمانه زن هستند برای اطمینان میتوانید دسته ان را به یک گیره ببندید تا انتن ان کاملا تراز باشد حالا یک تکه طلا را جلوی انتن حرکت دهید اگر انتن ردیاب حرکت نکرد این ردیاب از نوع گمانه زن است .

روش تست ردیاب های فرکانسی که فرکانس طلا را ردیابی میکنند.

 دسته ردیاب فرکانسی را به یک گیره ببند جوری که دسته  ردیاب تراز باشه . فرکانس طلا را هم میزان کن . حالا طلا را جلوی انتن چپ و راست ببر ببین انتن حرکت میکنه یا نه ؟ حالا میبینی اگر صد کیلو طلا را جلو انتن حرکت بدید حتی یک میلیمتر هم انتن حرکت نمی کنه.

حالا بمن بگویید وقتی این ردیاب از فاصله ۲۰ سانتی نمیتواند طلا را پیدا کند پس چه جوری از فاصله ۱۰۰ متری ۴ متر زیر زمین طلا را پیدا میکند ؟

روش تست ردیاب فرکانسی

روش تست ردیاب فرکانسی

 

حالا متوجه میشوید  فلزات فرکانس ندارند این اعتقاد من نیست علم است گفته من نیست در دانشگاه اموزش داده میشود . مردم انقدر دروع شنیده اند که وقتی به انها حقیقت را میگویید باور نمیکنند .

از هر استاد فیزیک یا شیمی دانشگاه در باره فرکانس فلزات سوال کنید به شما میگه طلا و هیچ فلز دیگری فرکانس نداره  و فرکانس تولید نمی کنه

سوال های شما

پس این فرکانس ها برای چیه؟
یعنی شما میگی فرکانسیا سرکاریه؟
ولی همه اساتید اتفاق نظر دارن جنسی ک داخل زمین ۱۰۰ سال به بالا میمونه میدان تولید میکنه؟
مهندس جان شما  که میگی فلزات فرکانس ندارن پس دیگه ردیاب به چه دردی میخوره؟
دقیقا کار این فرکانس تو ردیاب فرکانسی چیه؟
مهندس جان میخوام بدونم این فرکانس ک از ردیاب میره بیرون دقیقا چکار میکنه جنسو میگیره یا میدان ان را؟
چرا بعضی ردیاب های فرکانسی خطا دارن بعضی ندارن مگه از هر دو ردیاب یک فرکانس بیرون نمی اید؟
ایا ردیاب گمانه زن بد ویا تقلبی  است ؟
جواب= همانطور که گفتم طلا فرکانس نداره به همین دلیل نمیشه با ردیابی فرکانس ان را ردیابی کرد تمام ردیاب هایی که یک  یا دو انتن چرخان دارند و باید ان را تراز نکه داری . و با یک  نسیم یا فوت کردن جهت انتن ان عوض میشه و انواع  شاقولی ها از نوع گمانه زن هستند.
سوال= ایا ردیاب گمانه زن بد و یا تقلبی  است؟
جواب = نه اگر در کار با ردیاب استاد باشید و استعداد لازم را داشته باشید هیچ چیز جای ردیاب گمانه زن را نمیگیرد پس من نمیگویم ردیاب استفاده نکنید فقط میگویم برای ردیاب گمانه زن پول زیادی ندهید و خودتان  بسازید چون ردیابی که شما با چند هزار تومان میسازید از نظر کاری با ردیاب چند میلیون تومانی فرق نمی کنه.
سوال:چرا ردیاب های شاقولی و ردیاب های انتی یا ردیاب های فرکانسی خطا دارند گاهی عالی کار میکنند و گاهی غلط یا تو دست یکی خوب جواب میده و تو دست دیگر اصلا جواب نمیده؟
جواب= تمام  ردیاب های گمانه زن وابسته به نیرو  و توانایی ذهنی و مغزی انسان هستند. در واقع ردیاب اصلی مغز و روان شما است و انتن ردیاب ابزاری است که به شما وصل میشود تا راحت تر  کار ردیابی را انجام دهید . به همین دلیل هر وقت که خسته یا ناراحت باشید  . غذای زیادی خورده باشید مغز و اعصاب شما  تمایل به استراحت دارد در نتیجه ردیابی درست انجام نمی شود و خطای ردیابی بالا میرود.
 همچنین ممکن است ردیاب در دستان شما کار نکند و در دست دیگری عالی کار کند پس برای اینکه بتوانید از ردیاب گمانه زن  نتیجه درست بگیرید باید خیلی تمرین کنید . نوع تمرین و مدت تمرین بسیار مهم است با تمرین غلط  نتیجه ای حاصل نمیشود همچنین با تمرین کم و یا تمرین در زمان بیکاری و گاه و بی گاه یا  نتیجه نمیدهد و یا نتیجه ان بسیار کم است.توجه کنید استاد شدن با ردیاب استعداد هم لازم دارد برای مثال یک مداد را به چندین نفر بدهید و از انها بخواهید صورت یک ادم را نقاشی کنند میبینید همه نمیتوانند یک نقاشی بسیار عالی بکشند . کار با ردیاب های گمانه زن استعداد و تمرکز نیاز دارد و از هر چند هزار نفر یکی واقعا استاد میشود.
سوال = پس این فرکانس که تو این ردیاب ها وجود داره  یا جیوه و مواد دیگر که تو ردیاب ها وجود داره  به چه دردی میخوره
همانطور که گفتم ردیاب های گمانه زن از هزاران سال قبل وجود داشته . برخی از  انسان ها بصورت تجربی فهمیدند با یک تکه چوب و یا یک شاقول میتوانند منابع اب زیر زمینی . معدن طلا  یا  الماس و گنج های گم شده را پیدا کنند.
در طول سال ها  برای کم کردن خطا در ردیابی هر کسی بنا به سلیقه و میل خودش چیزی به این ردیاب ها اضافه کرده و از انجایی که این کار ها توسط دانشمندان و مهندسین انجام نشده و حتی مورد تایید انها هم نیست نمی توان میزان کارایی چیزهایی مثل فرکانس و جیوه که به این ردیاب ها اضافه شده را تایین کرد . بهتر است بگویم  فعلا هیچ مدرک و دلیل علمی وجود ندارد تا ثابت کند چیزهایی مثل فرکانس و جیوه  برای ردیابی مفید باشد.
 و اما فرکانسی که در دستگاه ها استفاده میشه . شاید باور ان برایتان سخت باشد ولی تا کنون این موضوع از نظر علمی ثابت نشده.
ولی چیزی که کاملا از نظر علمی ثابت شده  این است که ردیاب گمانه زن با توانایی مغز انسان. ارتباط داره و دانشمندان هنوز بخش های زیادی از توانایی انسان را کشف نکرده اند .

ردیاب ***-ردیاب فرکانسی – ردیاب انتنی -ردیاب جیوه ای -ردیاب -ردیاب فرکانسی – ردیاب انتنی -ردیاب جیوه ای -ردیاب -ردیاب فرکانسی – ردیاب انتنی -ردیاب جیوه ای -ردیاب -ردیاب فرکانسی – ردیاب انتنی -ردیاب جیوه ای -ردیاب -ردیاب *********************فرکانسی – ردیاب انتنی -ردیاب

و حالا ردیاب هایی که از روشهای مهندسی برای ردیابی استفاده میکنند

این گونه ردیاب ها هیچ وابستگی به مغز و توانایی انسان ندارند و در کار با انها نیازی به داشتن تمرکز- ارامش – استعداد و توانایی خاص نیست
توجه ردیاب هایی که از روشهای مهندسی برای ردیابی استفاده میکنند هدف را با حرکت عقربه یا روشن کردن یک یا چند لامپ و یا صدای بوق نشان میدهند . و تمامی ردیاب هایی که از یک  یا چند انتن گردان استفاده میکنند و باید انتن را تراز نگه دارید و با کوچکترین بادی انتن ان منحرف میشود از نوع گمانه زن هستند.

 

مانند نمونه زیر 

یک نمونه از ردیاب مهندسی

یک نمونه از ردیاب مهندسی

 

ردیابی با  امواج  رادار VLF

این گونه از ردیاب ها مانند رادار امواج رادیویی را به داخل زمین میفرستند اگر این امواج  به فلزی برخورد کنند بسمت گیرنده ردیاب منحرف شده  در گیرنده ردیاب  امواج دریافتی تقویت شده و با صدای بوق یا حرکت عقربه در گیرنده مگان هدف را مشخص میکند.

 

یک نمونه از ردیاب راداری

ردیاب رادار

ردیاب یونی

بجز ردیاب هایی که وابسته به انسان هستند ردیابهای دیگری هم وجود دارند که انواع انها را در زیر میبینید

این ردیاب ها ردیابها واقعا ابزار مهندسی هستند استفاده از اینگونه ردیابها نیازی به سالها تمرین و صبر و تحمل ندارد مثل ردیاب یونی – ردیاب های راداری -ردیاب وی ال  اف که هرکدام از انها مشکلات خودش را دارد  ر زیر انواع انها را میبینید

 fgf

 

به زودی مقالات بیشتر و کامل تری درباره روش تست و استفاده از  ردیاب های VLF و یونی به بخش مطالب ردیاب ها اضافه میشود

 

توجه »

لطفا سوال ها ی خود در باره ردیاب را در پایین همین صحفه بنویسید . شماره تلفن ها برای کمک و خدمات گارانتی  به کسانی است که فلزیاب های گلکسار را خریداری کرده و یا دادن اطلاعات  به کسانی که مایل به خرید فلزیاب های گلکسار هستند . با تشکر

 

دانلود پی دی اف این مقاله

 

توجه : نکته خیلی مهم :

حتما قبل از مطالعه این مقاله ، مقاله آموزش گام به گام کسب مهارت در هنر ردیابی با انواع ردیاب یا شعاع زن های آنتنی و شاقولی را مطالعه کنید در این مقاله با اسرار کار ردیاب ها و نحوه تمرین درست آشنا میشوید –با مطالعه و انجام تمرین های این مقاله به یک اپراتور حرفه ای ردیاب تبدیل میشوید .

جهت دانلود رایگان مقالات آموزشی میتوانید از طریق سایت در قسمت مقالات ردیاب و یا از طریق کانال تلگرام گلکسار اقدام کنید.

لینک مقاله در سایت گلکسار(روی نوشته کلیک کنید)

 در زیر سایر مقالات را هم مطالعه کنید

توجه کنید که با کلیک بر روی مقالات زیر میتوانید آنها را مطالعه کنید

مقاله جدید: به عزیزان علاقه مند به ردیاب و ردیابی توصیه میکنیم قبل از خرید و ساخت هر نوع ردیاب مقالات زیر را مطالعه کنند

آموزش گام به گام ردیابی با ردیاب آنتنی و شاقولی( قسمت اول)

آموزش گام به گام ردیابی با ردیاب آنتنی و شاقولی( قسمت دوم)

آموزش تبدیل گوشی موبایل به ردیاب شعاع زن فرکانسی همراه با نرم افزار

تبدیل گوشی موبایل اندروید به ردیاب فرکانسی ری فایندر Rayfinder

تبدیل گوشی موبایل به ردیاب دو نفره jeotara-جوتارا ساخت ترکیه

آموزش کار با ردیاب های آنتنی (ردیاب های گمانه زن)

آشنایی با انواع ردیاب و نحوه کار با آنها (لطفا حتما این مقاله رامطالعه کنید)

ساخت انواع آنتن برای ردیاب فرکانسی

آموزش ساخت ردیاب خوراک خور ساده

دانلود کتاب های مفید که به شما در گنج یابی کمک میکند

همه چیز در مورد فلزیاب های تصویری ،مگنومترها و سیستم های GPR

نقد و بررسی فلزیاب تصویری او کا ام okm

نقد و بررسی فلزیاب تصویری اگزماینرexaminer

آموزش روش کار با فلزیاب هایی که به صورت دستی تنظیم میشوند

مقاله فلزیاب های ماهواره ای از خیال تا واقعیت

دانلود رایگان تمامی کتاب های نایاب و گرانقیمت علوم غریبه و گنج یابی در سایت گلکسار

 

تلگرام گلکسار

آیا میدانید گلکسار چه خدماتی را پس از فروش به شما ارایه میدهد؟
برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید 

شماره تماس: ۰۹۱۱۹۳۱۴۵۹۵

شماره تماس: ۰۹۱۱۸۳۳۵۰۳۳